Strona główna
Hit !!!
Polski mirror strony
znakomitego programu
warcabowego Dam 2.2
Po polsku !
Różne inne
ciekawe strony
Jak ułożyć
kostkę Rubika !
Dowcipy i inne
zabawne teksty
Zagadki lateralne
Moja Księga Gości
 Zobacz ! Wpisz się !
Ostatnia aktualizacja: 17-05-2008

Linki do stron różnych firm i organizacji:

     Wydawnictwo szachowe ARDEN - jeśli tylko grasz w szachy, to koniecznie odwiedź tę stronę! Znajdziesz tam wyjątkowo fachowe i merytoryczne książki. Przykładowo teraz tłumaczą książki Marka Dworeckiego!

ARDEN

     Jeśli lubisz elektroniczne gadżety to zajrzyj na stronę dealextreme a na pewno nie pożałujesz. Znajdziesz tam wiele ciekawych rzeczy, choćby takie jak zegarek z komórką lub odtwarzaczem MP4 i radiem, cyfrowe ramki na zdjęcia, zielone lasery, latarki LED i wiele innych. Ceny nieduże, a wysyłka do Polski jest darmowa!

dealextreme

     Jeśli zainteresowały Cię zagadki lateralne z mojej strony, to może zaintesują Cię także zagadki manualne? Zajrzyj na stronę firmy Intelekt - znajdziesz tam dużo ciekawych gadżetów.

     KEO - to jest dopiero ciekawa strona! Czy kiedykolwiek pragnąłeś pozostawić po sobie jakiś trwały ślad? Czy kiedykolwiek myślałeś, że głupio by było tak to prostu przeżyć to życie i zostać zwyczajnie zapomnianym? Teraz już nie musisz się tego obawiać. Możesz "wznieść pomnik, trwalszy niż ze spiżu", tak jak Horacy. W największym skrócie w 2011 roku zostanie wystrzelony satelita, który powróci na Ziemię po upływie 50000 lat. Na pokładzie satelity będzie się między innymi znajdować współczesna wersja "Biblioteki Aleksadryjskiej", utworzona przez UNESCO, zawierająca największe dzieła naszej kultury, ale oprócz tego każdy z nas ma możliwość zamieszczenia w niej krótkiego (max 6000 znaków) tekstu. Tekst może być napisany w dowolnym języku i zawierać co tylko zechcesz. Wystarczy tylko pomyśleć jaką pamiątkę po sobie chciałbyś zostawić przyszłym pokoleniom, wejść na stronę KEO i wypełnić formularz. Pomyśl, masz jedyną i niepowtarzalną szansę na uwiecznienie swoich myśli, pozostawienie po sobie trwałego śladu i sprawienie, że po pięćdziesięciu tysiącach lat ktoś pomyśli właśnie o Tobie! Nie zmarnuj tej szansy! Już teraz kliknij na obrazku poniżej i wyślij swoją wiadomość w przyszłość.

KEO

     The Hunger Site - czy wiesz, że co 3 sekundy ktoś umiera z głodu? Dzięki tej stronie możesz przynajmniej częściowo temu zapobiec - to znaczy podarować komuś kolejny dzień życia. Na stronie the Hunger Site jest umieszczony link, po kliknięciu którego Ty zobaczysz reklamę sponsora, a jednocześnie jeden z głodujących otrzyma dzienną porcję jedzenia. Jesteś limitowany do jednego kliknięcia dziennie więc wrzuć tą stronę do zakładek i odwiedzaj codziennie. Życie to wielki skarb -  nie zmarnuj możliwości ofiarowania go komuś!

The Hunger Site

     Xteq - firma która stworzyła między innymi X-Setup - rewelacyjny program pozwalający zmienić ponad 400 ukrytych funkcji w Windowsie. Najlepsze w nim jest to, że można łatwo rozszerzać jego możliwości doinstalowywując kolejne plug-iny. Jeden z nich (zabezpieczający przed WinNuke'm) został stworzony przeze mnie!

     Polski mirror holenderskiej strony znakomitego programu warcabowego Dam 2.2 (autor: Harm Jetten). Program jest naprawdę świetny, mogę Cię zapewnić, że spędzisz długie godziny próbując z nim chociaż zremisować. Program jest przetłumaczony na osiem języków, w tym polski! (zgadnij kto tłumaczył ;-) Aby ustawić polski musisz rozpakować do katalogu z programem dodatkową bibliotekę. Mogę Cię również zapewnić, że na tym mirrorze zawsze znajdziesz aktualne informacje (a wiem to dobrze, bo sam ten mirror prowadzę ;-) O mirrorze tym wspominał już WebReporter, został on także umieszczony na cover CD lutowego magazynu Internet, teraz obejrzyj go i Ty!

     PGP - ten skrót oznacza Pretty Good Privacy (całkiem dobrą prywatność) i jest to małe niedomówienie, ponieważ okazała się ona być na tyle dobra, że Phil Zimmermann, jej autor, spędził kilka lat w więzieniu za jej napisanie i wyeksportowanie poza USA. Jak to możliwe - po prostu amerykańskie przepisy traktują eksport silnej kryptografii tak samo jak wywiezienie rakiety z głowicą nuklearną. (Przynajmniej traktowały do niedawna - 13 grudnia 1999 rząd Stanów Zjednoczonych przyznał NAI licencję na eksport PGP.) Tak czy inaczej jeżeli masz ciągłe uczucie, że otaczają Cię sami paranoicy ;-) i chcesz przekazać mi coś szczególnie tajnego, to możesz to zaszyfrować moim kluczem publicznym.

     Czy wiesz, że zazwyczaj wykorzystujesz zaledwie 5% czasu procesora? Dzięki Distributed.net możesz to zmienić. Wystarczy wejść na ich stronę, ściągnąć odpowiedni program i już możesz przystąpić do ogólnoświatowego programu łamania szyfrów. W tym czasie który do tej pory był bezproduktywnie marnowany przez Twój procesor (i tylko w tym czasie, więc system Ci z pewnością nie zwolni) teraz będzie działał program łamiący szyfry. Możesz go tak skonfigurować, żeby uruchamiał się automatycznie podczas startu systemu i wymieniał dane z serwerem tylko wtedy gdy jesteś on-line (nie musisz bać się spowolnienia transmisji - jeden pakiet danych to zaledwie około 150 bajtów), więc po zaistalowaniu możesz spokojnie o nim zapomnieć, a on będzie działał w tle.